Lokalizacja Zjazdu - MCK Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Plac Sławika i Antalla 1 | 40-163 Katowice
XXIV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego odbędzie się w dniach 18-20.05.2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach.
To wyjątkowy obiekt na mapie miejsc dedykowanych biznesowym wydarzeniom w Polsce. Oddany do użytku w 2015 roku wyróżnia się postindustrialną estetyką oraz użytecznym designem. To miejsce łączące funkcję kongresową, konferencyjną, wystawienniczą i targową. Obiekt przeznaczony jest dla 15000 użytkowników i wraz z sąsiadującym Spodkiem stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo-wystawienniczych i widowiskowo-sportowych w kraju. MCK jest doskonałym miejscem do organizacji tak wyjątkowego wydarzenia jakim jest XXIV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Katowice już po raz trzeci będą gościć uczestników z całej Polski oraz gości zagranicznych.

 samochodem
MCK położone jest w pobliżu autostrady A4 i A1. Liczne miejskie płatne parkingi zlokalizowane wokół MCK umożliwiają komfortowe korzystanie z obiektu. Organizatorzy nie gwarantują miejsc parkingowych.
pociągiem
Z Dworca PKP w Katowicach do MCK można dostać się:
> pieszo (ok. 2,5 km)
> taksówką z Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej lub ulicy Młyńskiej
> tramwajem z przystanku Katowice Dworzec PKP liniami: T11, T13, T23, T43 do przystanku Katowice Rondo
Rozkład jazdy Kolei Śląskich
tramwajem/autobusem
Najbliższe przystanki tramwajowe i autobusowe ZTM przy MCK to Katowice Rondo, Katowice Spodek, Katowice Uniwersytecka.
Rozkład jazdy Kolei Śląskich
samolotem
MCK zlokalizowane jest 30 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach-Pyrzowicach. Podróż samochodem na lotnisko zajmuje ok. 0,5 h. Z lotniska w Pyrzowicach można do MCK dotrzeć taksówką. Wybierając podróż busem z lotniska w Pyrzowicach należy kierować się na przystanek Katowice-Sokolska (1 km od MCK) lub Katowice Hotel Novotel (ok. 850 m od MCK). Niedalekie sąsiedztwo międzynarodowych portów lotniczych w Krakowie Balicach (70 km) i Ostrawie (130 km).